Offering you a complete choice of products which include lintec wax resin ribbon, wax resin ribbon and colour barcode ribbon.
₹ 460 / Roll Get Latest Price
| Size | 75 mm X 300 m |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Form | Roll |
| Brand | Quick Barcode Solution |
| Color | Black |
| Material | Wax |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 300 / Roll Get Latest Price
| Size | 105 mm X 300 m |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Form | Roll |
| Brand | Quick Barcode Solution |
| Finish | Glossy |
| Material | Resin |
Minimum order quantity: 50 Roll
₹ 700 / Roll Get Latest Price
| Material | Resin |
| Color | Red |
| Usage/Application | Barcode Printing |
| Packaging Type | BOX |
| Width | 300 m |
| Length | 105 mm |
| Core | 1 Core |
| Chemical Resistant | Yes |
Minimum order quantity: 15 Roll
Gobinda Yadav (Owner)
Quick Barcode Solution
First Floor, Plot No 77, PCT C, Sector 5, Bawana Industrial Area, Near Power House
New Delhi - 110039, Delhi, India