Providing you the best range of plain label roll, 50x38mm waterproof barcode labels, 75x50mm barcode labels, 50x25mm polyester matte roll, round label roll and 65x15 mm coloured barcode roll with effective & timely delivery.
₹ 150 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Usage/Application | Paper Industry |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Size | 38x25mm |
| Brand | Quick Barcode Solution |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 190 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Design Type | Plain |
| Pattern | Plain |
| GSM | 120 GSM |
| Is It Reusable | Non Reusable |
| Is It Waterproof | Non Waterproof |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 150 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Adhesive | Very Hard Gumming |
| Design Type | Roll |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| Surface Finish | Glossy |
| Shape | Round Corner |
Minimum order quantity: 10 Roll
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Paper Weight (GSM) | 130 GSM |
| Size | 50x25mm |
| Type | Matte |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Folded Technique | End Folded |
| Weight | 1kg |
Minimum order quantity: 10 Kg
We are engaged in offering best quality 50x25mm Polyester Matte Roll to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Size | 10 mm |
| Brand | Quick Barcode Solution |
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Pattern | Plain |
| Color | Yellow |
| GSM | 30 |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Design | Printed |
| Is It Waterproof | Waterproof |
| Adhesive | Yes |
| Product Size | 2x3 Inch |
Minimum order quantity: 1000 Roll
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 100x75mm |
| Pattern | PLAIN BARCODE LABEL ROLL |
| Color | White |
| GSM | 120 GSM |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
| Design Type | Plain |
₹ 220 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Pattern | Printed |
| Color | White |
| GSM | 30 |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 169 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Usage/Application | Labeling |
| Packaging Type | Box |
| Color | White |
| Size | 75x50 mm |
| Brand | Quick Barcode Solution |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 300 / Roll Get Latest Price
| Size | 4 Inch |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Usage/Application | Labelling |
| Material | Paper |
| Brand | Quick Barcode Solution |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 50x25mm |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| Surface Finish | Matte |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 50x38mm |
| Design Type | Printed |
| Color | White |
| Surface Finish | Matte |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 221 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 2x1 Inch |
| Design Type | Plain |
| Surface Finish | Polished |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Quick Barcode Solution |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 2x1 Inch |
| Design Type | Plain |
| Color | White |
| Use | Labelling |
| Brand | Quick Barcode Solution |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 240 / Roll Get Latest Price
| Type | Matte |
| Color | White |
| Packaging Type | Roll |
| Size | 4 Inch |
| Folded Technique | End Folded |
| Weight | 1kg |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 4x2 Inch |
| Pattern | Plain |
| Color | Yellow |
| GSM | 70 GSM |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Matte |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 190 / Roll Get Latest Price
| GSM | 70 GSM |
| Usage/Application | Printing |
| Coating | PE Coating |
| Size | A2 (420 x 594 mm) |
| Material | Paper |
| Color | White |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Printed |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Design Type | Plain |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| GSM | 130 GSM |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 170 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 100x50mm |
| Design Type | Plain |
| Color | White |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
| Adhesive | Non Adhesive |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 15 Roll
₹ 140 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 75x50mm |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| GSM | 75 GSM |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Matte |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Size | 2x1 Inch |
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Color | Green |
| Is It Waterproof | Non Waterproof |
| Adhesive | Yes |
₹ 160 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 60x30mm |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| GSM | 75 GSM |
| Type | 1D |
₹ 160 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Color | White |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |
| Design Type | Plain |
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 100x75mm |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| GSM | 100GSM |
| Surface Finish | Matte |
| Is It Reusable | Non Reusable |
Minimum order quantity: 10 Roll
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Design Type | Plain |
| Pattern | Plain 25x15 |
| Color | White |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
| Is It Reusable | Non Reusable |
| Is It Waterproof | Waterproof |
Minimum order quantity: 1 Roll
₹ 160 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 100x50mm |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Matte |
Minimum order quantity: 10 Roll
We are engaged in offering best quality 38x38 mm Barcode Label Roll to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Design Type | Plain |
| Pattern | 50x35mm |
| Color | White |
| GSM | 120 GSM |
| Surface Finish | Glossy |
| Adhesive | Gumming Very Hard |
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Usage/Application | For Packaging |
| Packaging Type | Roll |
| Length | 10m |
| Color | White |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Design Type | Printed |
| Pattern | Printed |
| Color | White |
| Surface Finish | Glossy |
| Brand | Quick Barcode Solution |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 240 / Roll Get Latest Price
| Type | Glossy |
| Color | White |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Size | 50x25mm |
| Folded Technique | End Folded |
| Weight | 1kg |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | Polyester |
₹ 160 / Roll Get Latest Price
| Packaging Type | Roll |
| Material | Polyester |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Industrial Labeling |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 220 / Roll Get Latest Price
| Type | Matte |
| Color | White |
| Packaging Type | Roll |
| Size | 60x40mm |
| Folded Technique | End Folded |
| Brand | Quick Barcode Solution |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 160 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Usage/Application | Label ling |
| Packaging Type | Box |
| Length | 10 M |
| Color | White |
| Brand | Quick Barcode Solution |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 170 / Roll Get Latest Price
| Material | Chromo Paper |
| Label Size (W x H) | 50x25 mm |
| Label Format | Roll Form |
| Labels Across | 2 Up |
| Labels Per Roll | 4000 |
| Core Diameter | 1 inch (25.4 mm) |
| Color | White |
| Features | Waterproof |
Minimum order quantity: 1 Roll
White Barcode Label roll
₹ 150 / Roll Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Color | White |
| Usage/Application | For Products labeling |
| Packaging Type | Roll |
| Length | 50 meters |
| Size | 38x38mm |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 140 / Roll Get Latest Price
| Width | 125mm |
| Roll Length | 50m |
| GSM | 120 GSM |
| Ply | 1 Ply |
| Color | White |
| Thickness | 60 GSM |
| Pattern | Plain |
Minimum order quantity: 15 Roll
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Size | 26x12mm |
| Material | Paper |
| Color | White |
| Pattern | Printed |
| Shape | Round Corner |
| Usage/Application | For Industrial Barcode Printing |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Usage/ Application | Packaging |
| Color | Green |
| Paper Type | Polyester |
| Length | 50 m |
| Pattern | Pre Printed |
| Packaging Size | Box |
Minimum order quantity: 5 Roll
Gobinda Yadav (Owner)
Quick Barcode Solution
First Floor, Plot No 77, PCT C, Sector 5, Bawana Industrial Area, Near Power House
New Delhi - 110039, Delhi, India