We are a leading Manufacturer of 50x25mm barcode sticker, 25x50mm barcode label, 75x50mm barcode labels, 50x50mm waterproof barcode label, 60x40mm thermal bar code sticker labels and 100x50mm white customized polyester label roll from New Delhi, India.
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 100x50mm |
| Adhesive | Yes |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Thickness | 100GSM |
| Is It Waterproof | Non Waterproof |
Minimum order quantity: 10 Roll
We are engaged in offering best quality Barcode Sticker 50x25mm to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 25x50mm |
| Design Type | Plain |
| Color | White |
| GSM | less then130 gsm |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
₹ 150 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 75x50m |
| Design Type | Roll |
| Pattern | Plain |
| GSM | 75 GSM |
| Surface Finish | Glossy |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 190 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | White chrmo label roll |
| Color | White |
| Breadth | 50x50mm |
| GSM | Less then 130 Gsm |
| Usage/Application | For barcode labeling MRP |
| Is It Reusable | Non Reusable |
| Is It Waterproof | Non Waterproof |
₹ 160 / Roll Get Latest Price
| Material | chromo label |
| Printing | barcode printer |
| Size | 60x30mm |
| Packaging Type | box packaging |
| Thickness | 70gsm |
| Surface Finish | Matte |
₹ 240 / Roll Get Latest Price
| Size | 100x50mm |
| Type | Glossy |
| Color | White |
| Usage/Application | Garments |
| Packaging Type | Roll |
| Folded Technique | End Folded |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 230 / Roll Get Latest Price
| Size | 100x15mm |
| Packaging Type | Roll |
| Color | green |
| Usage/Application | for tag jewellery |
| Print Type | barcode machine |
| Material | Polyster |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 100x150mm |
| Design Type | Plain |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| GSM | 120gsm |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
₹ 240 / Roll Get Latest Price
| Packaging Type | Roll |
| Size | 100x50 mm |
| Type | White |
| Color | White |
| Usage/Application | Garments |
| Folded Technique | End Folded |
| Weight | 1kg around |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Paper |
₹ 250 / Roll Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Size | 100x75mm |
| Design Type | Plain |
| Pattern | plain |
| Color | White |
| GSM | 130 gsm |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Size | 100x50mm |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Barcode Printing |
| Material | Paper |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Thickness | 130 GSM |
₹ 650 / Roll Get Latest Price
| Material | Thermal |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Barcode Printing |
| Packaging Type | Roll |
| Chemical Resistant | Yes |
| Brand | Quick Barcode Solution |
Minimum order quantity: 15 Roll
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 25x50mm |
| Design Type | Plain |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| GSM | 130 gsm |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 20 Roll
₹ 300 / Roll Get Latest Price
| Type | Glossy |
| Color | White |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | industrial labeling |
| Size | 90x30mm |
| Folded Technique | End Folded |
| Weight | 1kg approx |
Minimum order quantity: 20 Roll
₹ 169 / Piece Get Latest Price
| Size | 4x2 Inch |
| Material | Paper |
| Color | White |
| Packaging Type | Roll |
| Printing | BOX |
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Type | Glossy |
| Color | White |
| Packaging Type | Roll |
| Size | 62x22 mm |
| Folded Technique | End Folded |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 240 / Roll Get Latest Price
| Type | Glossy |
| Color | White |
| Packaging Type | Roll |
| Size | 100 mm |
| Folded Technique | End Folded |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 25x50mm |
| Design Type | Roll |
| Pattern | PLAIN BARCODE LABEL |
| Color | White |
| GSM | 120GSM |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| GSM | 75 GSM |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Design Type | Plain |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| GSM | 130 GSM |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 150 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 2.5x1.5 Inch |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| GSM | 75 GSM |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Size | 50x38mm |
| Design Type | Plain |
| Color | White |
| GSM | 75 GSM |
| Is It Reusable | Non Reusable |
Minimum order quantity: 5 Roll
We are engaged in offering best quality 50x38mm Barcode Labels to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
₹ 140 / Roll Get Latest Price
| Paper Width | 75mm |
| Paper Length | 50m |
| Paper Weight (GSM) | 55 GSM |
| Core Diameter | 25.4mm (1 in) |
| Pack Size | 100 Rolls |
| Paper Color | White |
Minimum order quantity: 15 Roll
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 50x38mm |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| GSM | 75 GSM |
| Type | 1D |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 150 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 60x40mm |
| Design Type | Plain |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| GSM | 130 GSM |
| Surface Finish | Glossy |
| Is It Waterproof | Non Waterproof |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 160 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Design Type | Plain |
| Pattern | white label roll |
| Color | White |
| GSM | 130gsm |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
| Shape | Round Corner |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 250 / Roll Get Latest Price
| Size | 60x12mm |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Material | Polyester |
| Brand | Quick Barcode Solution |
Minimum order quantity: 15 Roll
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Packaging Type | Roll |
| Size | 100x15mm |
| Color | White |
| Brand | Quick Barcode Solution |
Minimum order quantity: 15 Roll
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 2x1 Inch |
| Use | Labelling |
| Brand | Quick Barcode Solution |
| Color | White |
| Design Type | Plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 240 / Roll Get Latest Price
| Type | White |
| Color | White |
| Packaging Type | Roll |
| Size | 4x4 Inch |
| Folded Technique | End Folded |
| Brand | Quick Barcode Solution |
Minimum order quantity: 5 Roll
We are engaged in offering best quality 4x4 Inch Polyster Label Roll to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
₹ 190 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 1.5x1 Inch |
| Color | White |
| GSM | 70 to 75 gsm |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Pattern | Printed |
| Color | White |
| GSM | 130 GSM |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 190 / Roll Get Latest Price
| Size | 100x75 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Usage/Application | For Tagging Labeling Mrp |
| Adhesive Type | Very Hard Gumming |
Minimum order quantity: 50 Roll
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Size | 25x50mm |
| Design Type | Plain |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| GSM | 120 GSM |
| Surface Finish | Glossy |
Minimum order quantity: 40 Roll
₹ 250 / Roll Get Latest Price
| Color | White |
| Packaging Type | Roll |
| Size | 100x60mm |
| Folded Technique | End Folded |
| Brand | Quick Barcode Solution |
| Finish | Matte |
Minimum order quantity: 100 Roll
We are engaged in offering best quality Polyester Printed Label to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
₹ 240 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 100x50mm |
| Design Type | Printed |
| Pattern | Printed |
| Color | White |
| GSM | 50 GSM |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Matte |
Minimum order quantity: 50 Roll
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 1.5x1 Inch |
| Pattern | Label roll |
| Color | White |
| GSM | 70gsm |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Size | 25x50mm |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| GSM | 120GSM |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
| Shape | Round Corner |
Minimum order quantity: 50 Roll
₹ 220 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 4x2 Inch |
| Pattern | Plain |
| GSM | 100GSM |
| Type | 2D |
| Surface Finish | Glossy |
Minimum order quantity: 50 Roll
₹ 300 / Roll Get Latest Price
| Size | 25 x 100 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Print Type | Plain Print |
| Material | Polyester |
Minimum order quantity: 10 Roll
Gobinda Yadav (Owner)
Quick Barcode Solution
First Floor, Plot No 77, PCT C, Sector 5, Bawana Industrial Area, Near Power House
New Delhi - 110039, Delhi, India