Leading Manufacturer of black barcode ribbons roll, plain barcode rolls, 50x25 inch up barcode label roll, 2x1 inch barcode sticker roll and 50x25mm 2 cross plain barcode label roll from New Delhi.
₹ 160 / Roll Get Latest Price
| Material | Wax |
| Usage/Application | Barcode Printing |
| Packaging Type | Roll |
| Width | 5mm |
| Core | 1 Core |
| Color | Blue |
Minimum order quantity: 10 Roll
₹ 160 / Roll Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Size | 4x2 Inch |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| Type | 2D |
| Surface Finish | Glossy |
| Is It Reusable | Non Reusable |
Minimum order quantity: 10 Roll
₹ 160 / Roll Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Size | 2x1 Inch |
| Pattern | White polyster label roll |
| Color | White |
| GSM | 75gsm |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
₹ 150 / Roll Get Latest Price
| Size | 2x1 Inch |
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Design | Plain |
| Thickness | 38 mm |
₹ 160 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 25x50mm |
| Design Type | Plain |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| GSM | 75 GSM |
| Surface Finish | Glossy |
Minimum order quantity: 5 Roll
Gobinda Yadav (Owner)
Quick Barcode Solution
First Floor, Plot No 77, PCT C, Sector 5, Bawana Industrial Area, Near Power House
New Delhi - 110039, Delhi, India