Our range of products include red barcode stickers, glossy pre printed barcode label roll, 100x50mm barcode stickers, 38x38mm barcode label roll, 75 x 50 mm barcode label roll and 100x50 dt label barcode roll.
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Sticker Material | Chrom Paper |
| Sticker Size | 25 x 15 mm |
| Adhesive Type | Removable |
| Size | 25x50mm |
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Color | RED |
| Printing | YES |
| Is It Waterproof | Non Waterproof |
| Adhesive | Yes |
₹ 190 / Piece Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 2x1 Inch |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
| Adhesive | Very Hard Gumm |
| Design Type | Roll |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 100x50mm |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Design | Roll |
| Is It Waterproof | Non Waterproof |
| Adhesive | Yes |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 160 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 38x38mm |
| Pattern | Plain |
| GSM | 75 GSM |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Matte |
Minimum order quantity: 15 Roll
₹ 160 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 75x75 mm |
| Color | White |
| GSM | 75 GSM |
| Type | 2D |
| Surface Finish | Matte |
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 100x50mm |
| Pattern | Plain |
| Color | Blue |
| GSM | 45 GSM |
| Type | 2D |
| Surface Finish | Glossy |
₹ 260 / Roll Get Latest Price
| Type | Matte |
| Color | White |
| Packaging Type | Roll |
| Size | 4 X 2 mm |
| Folded Technique | End Folded |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 100x25mm |
| Design Type | Plain |
| Color | White |
| Surface Finish | Matte |
| Shape | Roll |
| Is It Reusable | Non Reusable |
Minimum order quantity: 15 Roll
₹ 240 / Roll Get Latest Price
| Size | 2x1 Inch |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| GSM | 30 |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
| Material | Paper |
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 2.5x1.5 Inch |
| Pattern | Label roll |
| Color | White |
| GSM | 75 gsm |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
₹ 220 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 2x1 Inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Quick Barcode Solution |
| Use | Labelling |
| Design Type | Plain |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 160 / Roll Get Latest Price
| Size | 30x50mm |
| Material | Polyester |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Thickness | 5mm |
| Is It Waterproof | Non Waterproof |
| Adhesive | Yes |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Size | 38x12.5mm |
| Material | Polyester |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Thickness | 5mm |
| Is It Waterproof | Non Waterproof |
| Adhesive | Yes |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Size | 70x80mm |
| Material | Polyester |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Thickness | 5mm |
| Is It Waterproof | Non Waterproof |
| Adhesive | Yes |
Minimum order quantity: 15 Roll
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 100x75mm |
| Design Type | Plain |
| Color | White |
| GSM | 120 GSM |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
Minimum order quantity: 15 Roll
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Label Width | 100 mm |
| Size | 100x150mm |
| Label Length | 150 mm |
| Paper Type | Direct Thermal |
| Core Size | 25 mm |
| Roll Length | 50 m |
| Adhesive Type | Permanent |
| Packaging Type | box packaging |
| Compatible Printer Brand | Godex, TSC, Argox, Citizen, TVS, Zebra, Sato, Honeywell |
| Is It Waterproof | Non Waterproof |
| Application | Pharma, Shipping, Warehouse, Asset Tag, Food Packaging, Retail, Logistics, Barcode |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Material | Paper |
| Design Type | Plain |
| Pattern | 60x40 |
| Color | White |
| GSM | 130 gsm |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Matte |
| Adhesive | very hard gumming |
| Shape | round corner |
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 100x50mm |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Is It Waterproof | Non Waterproof |
| Adhesive | Yes |
₹ 220 / Roll Get Latest Price
| Sticker Material | Matt Paper |
| Sticker Size | 38 x 25 mm |
| Adhesive Type | Permanent |
| Print Type | Pre Printed |
| Finish | Gloss |
| Roll Type | Roll |
Gobinda Yadav (Owner)
Quick Barcode Solution
First Floor, Plot No 77, PCT C, Sector 5, Bawana Industrial Area, Near Power House
New Delhi - 110039, Delhi, India