Providing you the best range of 2x1 inch single up dt roll, 4x6mm direct thermal labels, shipping labels roll, 4x6 inch polyester label rolls, 50x25mm printed barcode sticker roll and 4x2 dt label roll with effective & timely delivery.
₹ 105 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Pattern | LABEL ROLL |
| Color | White |
| GSM | 120 GSM |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
| Size | 1.5x1 Inch |
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Size | 4x6mm |
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Surface Finishing | Matte |
| Is It Waterproof | Non Waterproof |
| Color | White |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 130 / Roll Get Latest Price
| Label Size | 3x5" |
| Label Material | Vinyl |
| Adhesive Type | Permanent |
| Printing Method | Direct Thermal |
| Number of Labels | 400 |
Shipping Label roll available @ all sizes
High Gumming screachless paper @ very reasonable price
₹ 260 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Type | Matte |
| Color | White |
| Usage/Application | Labelling |
| Size | 4x6 Inch |
| Brand | Quick Barcode Solution |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Design Type | Printed |
| Size(mm) | 50x25mm |
| Color | White |
| Brand | Quick Barcode Solution |
| Finish | Matte |
Minimum order quantity: 5 Roll
We are engaged in offering best quality 50x25mm Printed Barcode Sticker Roll to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Usage/Application | Labelling |
| Packaging Type | Box |
| Color | White |
| Size | 4x2 Inch |
| Brand | Quick Barcode Solution |
Minimum order quantity: 100 Roll
Gobinda Yadav (Owner)
Quick Barcode Solution
First Floor, Plot No 77, PCT C, Sector 5, Bawana Industrial Area, Near Power House
New Delhi - 110039, Delhi, India