We are a leading Manufacturer of thermal label roll, 100x150mm printed dt label roll, 100x150mm dt label, 3x5 inch watermark shipping label roll, 100x38mm label roll and dt shipping label from New Delhi, India.
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Size | 4x6 Inch |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Printed |
| Usage/Application | Garments |
| Shape | Rectangular |
| Material | BackThermal Label Roll |
| Is It Waterproof | Non Waterproof |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 175 / Roll Get Latest Price
| Size | 100 x 15 mm |
| Material | Paper |
| Usage/Application | Used as Label |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Size | 100x150mm |
| Material | Paper |
| Usage/Application | Garments |
| Packaging Type | Roll |
| Is It GSM Service | Non Gsm Service |
| Is It Waterproof | Non Waterproof |
₹ 150 / Roll Get Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Material | Paper |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Usage/Application | Labelling |
| Packaging Type | Box |
| Color | White |
| Size | 100X38mm |
| Brand | Quick Barcode Solution |
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Size | 100x150mm |
| Packaging Type | Box |
| Material | Paper |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Labelling |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | PVC |
| Usage/Application | Dt Label Roll |
| Packaging Type | packed |
| Color | White |
| Size | 50x25 |
| Minimum Order Quantity | 100 piece |
Gobinda Yadav (Owner)
Quick Barcode Solution
First Floor, Plot No 77, PCT C, Sector 5, Bawana Industrial Area, Near Power House
New Delhi - 110039, Delhi, India