Manufacturer of a wide range of products which include thermal transfer ribbons, black lintec wax barcode ribbon and 105x300m barcode ribbon roll.
₹ 160 / Roll Get Latest Price
| Usage/Application | Printing Industry |
| Length | 300 m |
| Ink Side | Outside |
| Brand | Quoick Barcode solution |
| Form | Roll |
| Ribbon Type | Wax-Resin |
| Material | Wax |
Minimum order quantity: 1 Roll
₹ 160 / Roll Get Latest Price
| Material | Wax |
| Color | Black |
| Usage/Application | Printing |
| Packaging Type | Roll |
| Length | 15m |
| Chemical Resistant | Yes |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 450 / Roll Get Latest Price
| Material | Resin |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Barcode Printing |
| Packaging Type | Roll |
| Chemical Resistant | Yes |
| Size | 105x300m |
Minimum order quantity: 5 Roll
Gobinda Yadav (Owner)
Quick Barcode Solution
First Floor, Plot No 77, PCT C, Sector 5, Bawana Industrial Area, Near Power House
New Delhi - 110039, Delhi, India