Offering you a complete choice of products which include jewellery label roll, printed jewellery label roll, yellow color barcode jewelry label roll, polyester jewelry tags, customized jewellery barcode labels and jewellery label tags pvc sticker roll.
₹ 230 / Piece Get Latest Price
| Size | 100x15mm |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Usage/Application | Jewellery Tags |
| It is water proof | Yes |
| packing type | Roll |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| Usage/Application | Used For Jewellery Tag |
| Packaging Type | Roll |
| Color | Yellow |
| Product size | 100x13mm |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 280 / Roll Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Size | 1.25x0.5 Inch |
| Color | Yellow |
| GSM | 130 GSM |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
| Is It Reusable | Non Reusable |
₹ 300 / Roll Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Usage/Application | For Jewellery printing |
| Packaging Type | Roll |
| Size | 100x15 |
| Color | white |
| Brand | Quick Barcode |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 350 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 2x1 Inch |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| GSM | 30 |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 250 / Roll Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Size | 3x1 Inch |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| GSM | 75 GSM |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Matte |
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 2x1 Inch |
| Pattern | Palin |
| Color | White |
| GSM | 30 GSM |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 480 / Piece Get Latest Price
| Size | 100x15mm |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Material | Polyester |
| Brand | Quick Barcode Solution |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Size | 81x12mm |
| Color | White |
| Material | Paper |
| Usage/Application | Jewellery tags |
| Length | 70m |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 10 Roll
Gobinda Yadav (Owner)
Quick Barcode Solution
First Floor, Plot No 77, PCT C, Sector 5, Bawana Industrial Area, Near Power House
New Delhi - 110039, Delhi, India