Leading Manufacturer of 50x25mm non tearable polyester roll, 38x13.5mm non tearable polyster roll, 100x50mm non waterproof barcode label and 38x25mm non tearable polyester roll from New Delhi.
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Size | 50x25mm |
| Material | Polyester |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | White |
| Brand | Quick Barcode Solution |
| Finish | Matte |
Minimum order quantity: 5 Kg
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Label Material | Polyester |
| Adhesive Type | Hot Melt |
| Label Finish | Glossy |
| Size | 38x13.5mm |
| Material | Polyester |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | White |
| Brand | Quick Barcode Solution |
| GSM | 75 GSM |
Minimum order quantity: 15 Roll
₹ 160 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 100x50mm |
| Color | White |
| GSM | 130 GSM |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
| Shape | Round Corner |
| Is It Reusable | Non Reusable |
| Is It Waterproof | Non Waterproof |
Minimum order quantity: 15 Roll
₹ 165 / Kg Get Latest Price
| Size | 38x25mm |
| Material | Polyester |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | White |
| Brand | Quick Barcode Solution |
| Type | Non Tearable |
Minimum order quantity: 6 Kg
Gobinda Yadav (Owner)
Quick Barcode Solution
First Floor, Plot No 77, PCT C, Sector 5, Bawana Industrial Area, Near Power House
New Delhi - 110039, Delhi, India