We are a leading Manufacturer of 50x15mm barcode label roll, 78x48mm non tearable polyester roll, 4x6mm non tearable polyester roll, 50x50mm polyester barcode labels roll, 50x25 mm polyster label roll and 100x13 mm jewellery barcode sticker rolls from New Delhi, India.
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Color | White |
| Is It Reusable | Non Reusable |
| Is It Waterproof | Waterproof |
| Packaging Type | Roll |
| Design Type | Plain |
₹ 150 / Kg Get Latest Price
| Size | 78x48mm |
| Material | Polyester |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | White |
| Type | Non Tearable |
| Brand | Quick Barcode Solution |
Minimum order quantity: 10 Kg
₹ 230 / Piece Get Latest Price
| Size | 4x6mm |
| Packaging Type | Roll |
| Material | Polyester |
| Color | White |
| Brand | Quick Barcode Solution |
| Finish | Matte |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 240 / Roll Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Size | 50x50mm |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| GSM | 75 GSM |
| Type | 1D |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 240 / Roll Get Latest Price
| Type | Glossy |
| Color | White |
| Packaging Type | Roll |
| Size | 50x25 mm |
| Folded Technique | End Folded |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Roll
₹ 250 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Printing | Yes |
| Is It Waterproof | Waterproof |
| Adhesive | Yes |
| Product Size | 100x13 mm |
Minimum order quantity: 100 Roll
Barcode labels ensure clear marking and identification of parcels, cartons, packaging and transport containers in logistics processes and shipping. Barcode labels are used at the supermarket checkout or for stocktaking.
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Type | Glossy |
| Color | White |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Paper Industry |
| Size | 30x20mm |
| Folded Technique | End Folded |
| Weight | 100 GSM |
Minimum order quantity: 10 Piece
Gobinda Yadav (Owner)
Quick Barcode Solution
First Floor, Plot No 77, PCT C, Sector 5, Bawana Industrial Area, Near Power House
New Delhi - 110039, Delhi, India