Offering you a complete choice of products which include 100x38mm printed label roll, printed patti label roll, printed barcode label, pink color barcode jewellery label roll, 2x4 inch pre printed barcode rolls and paper roll labels.
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Roll |
| Color | Orange |
| Size | 100x38mm |
| Brand | Quick Barcode Solution |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 190 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Usage/Application | Paper Industry |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Brand | Quick Barcode Solution |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Material | Paper |
| Color | Yellow |
| GSM | 130 GSM |
| Surface Finish | Glossy |
| Is It Reusable | Non Reusable |
| Is It Waterproof | Non Waterproof |
| DIMENSION | 100X75 |
| Design Type | Printed |
| Pattern | Plain |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 250 / Roll Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Size | 1.25x0.5 Inch |
| Color | Pink |
| GSM | 130 GSM |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size (Inch) | 2x4 Inch |
| Brand | Quick Barcode Solution |
| Color | Blue |
| Finish | Matte |
| Design Type | Roll |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 230 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Box |
| Color | Yellow |
| Brand | Quick Barcode Solution |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 260 / Roll Get Latest Price
| Size | 2x1 Inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Quick Barcode Solution |
| Pre Printed | Yes |
| Material | Paper |
| Design Type | Plain |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 219 / Roll Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Size | 2x1 Inch |
| Color | Red |
| Type Of Label | Barcode Label Roll |
| Brand | Quick Barcode Solution |
| Design Type | Plain |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 189 / Piece Get Latest Price
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Design | Plain |
| Is It Waterproof | Waterproof |
| Adhesive | Yes |
| Product Thickness | 2x4 Inch |
Minimum order quantity: 100 Piece
ur product range includes a wide range of direct thermal transfer sticker, thermal transfer sticker/ label, shipping labels, qr code stickers, barcode label roll and printed barcode sticker...
Barcode labels ensure clear marking and identification of parcels, cartons, packaging and transport containers in logistics processes and shipping. Barcode labels are used at the supermarket checkout or for stocktaking.
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Label Type | Printed Paper Label |
| Usage/Application | Printed Paper Label |
| Size | 10 x 120 mm |
| Pattern | Printed |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Usage/ Application | Bottle |
| Color | Silver |
| Packaging Type | Packet |
| Size | 2 inch |
| Product Type | Round Printed Label Roll 2inch Round |
| Pattern | Printed |
| Surface | Printed |
| Finish Type | Matte |
| Shape | Curve |
| Is It Water Proof | Non Water Proof |
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
We are one of the trusted name among our clients. We are offering QR Barcode Label to our valuable client at reasonable prices. Strictly inspected for their premium quality, our barcode labels perfectly compete with the international quality standards. These are appropriate for printing with barcode printers.
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Usage/ Application | Packaging |
| Color | Brown |
| Packaging Type | Roll |
| Material | Paper |
| Product Type | Pre Printed Brand Label Roll |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Color | White Blue Silver |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Printed |
| Is It Water Proof | Non Water Proof |
| Bottom Material | Glass and Silicon |
| One Roll Conating | 500 Labels |
| Top Material | Thermal Paper |
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Material | Paper |
| Packaging Type | Box |
| Dimension | 70x35 mm |
| Design/Pattern | Printed |
| Feature | Waterproof |
| Finishing Type | Glossy |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Dimension | 50x35 mm |
| Material | Paper |
| Design/Pattern | Printed |
| Feature | Water Proof |
| Finishing Type | Glossy |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Dimension | 70x25 mm |
| Material | Polyester |
| Design/Pattern | Printed |
| Finishing Type | Glossy |
| Shape | Rectangle |
Minimum order quantity: 100 Piece
Gobinda Yadav (Owner)
Quick Barcode Solution
First Floor, Plot No 77, PCT C, Sector 5, Bawana Industrial Area, Near Power House
New Delhi - 110039, Delhi, India