Providing you the best range of 100x100mm thermal label roll, 30x20mm thermal label roll and thermal label roll with effective & timely delivery.
₹ 160 / Roll Get Latest Price
| Label Width | 100 mm |
| Label Length | 100 mm |
| Paper Type | Direct Thermal |
| Core Size | 25 mm |
| Roll Length | 50 m |
| Adhesive Type | Permanent |
| Number of Labels per Roll | 500 |
| Label Shape | Square |
| Compatible Printer Brand | Argox, Zebra, Sato, Godex, Honeywell, TSC, Citizen, TVS |
| Application | Shipping, Warehouse, Logistics, Food Packaging, Barcode, Asset Tag, Pharma, Retail |
Minimum order quantity: 1 Roll
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Size | 30x20mm |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Plain |
| Surface Finishing | Glossy |
| Is It GSM Service | Gsm Service |
| Is It Waterproof | Non Waterproof |
Minimum order quantity: 15 Roll
We are engaged in offering best quality 30x20mm Thermal Label Roll to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
₹ 160 / Roll Get Latest Price
| Label Width | 75x125mm |
| Label Length | 75 mm |
| Paper Type | Direct Thermal |
| Core Size | 25 mm |
| Roll Length | 50 m |
| Adhesive Type | Permanent |
Thermal transfer label roll
Gobinda Yadav (Owner)
Quick Barcode Solution
First Floor, Plot No 77, PCT C, Sector 5, Bawana Industrial Area, Near Power House
New Delhi - 110039, Delhi, India