Manufacturer of a wide range of products which include 100x15 mm jewellery label tags roll, 100x50mm barcode label roll, direct thermal labels, jewellery tags and labels and 100x25mm barcode label roll.
₹ 280 / Roll Get Latest Price
| Size | 100x15mm |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Usage/Application | Jewellery Label |
| Material | Paper |
Minimum order quantity: 100 Roll
Barcode labels ensure clear marking and identification of parcels, cartons, packaging and transport containers in logistics processes and shipping. Barcode labels are used at the supermarket checkout or for stocktaking.
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 100x50mm |
| Design Type | Plain |
| Pattern | PLAIN ALL SIZES LABEL |
| Color | White |
| GSM | LESS THEN 130 GSM |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
₹ 170 / Roll Get Latest Price
| Size | 100x150mm |
| Material | Direct Thermal Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Product Type | dt label roll |
| Pattern | plain |
₹ 300 / Roll Get Latest Price
| Size | 100x15mm |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Material | PP |
| Brand | Quick Barcode Solution |
Minimum order quantity: 20 Roll
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Size | 100X25mm |
| Color | White |
| Packaging Type | Roll |
| Material | Paper |
| Thickness | 25 mm |
| Usage/Application | Labeling |
Minimum order quantity: 100 Roll
Gobinda Yadav (Owner)
Quick Barcode Solution
First Floor, Plot No 77, PCT C, Sector 5, Bawana Industrial Area, Near Power House
New Delhi - 110039, Delhi, India