We are a leading Manufacturer of transparent printed label roll, 50x38 mm dt barcode label rolls, 2x1 inch polyester barcode label roll, 25x15 4ups label roll, 75x125 mm paper dt label roll and 4x6 inch barcode label roll from New Delhi, India.
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Material | Polyester |
| Usage/Application | For barcode printing |
| Packaging Type | box |
| Length | 50 meter |
| Color | black |
| Size | 1" round |
| Brand | QBS |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Pattern | Printed |
| Color | White |
| GSM | 30 |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
| Thickness | 50x38 mm |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 240 / Roll Get Latest Price
| Size | 2x1 Inch |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| GSM | 30 |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
| Material | Paper |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 180 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Length | 10m |
| Color | White |
| Size | 25x15mm |
| Brand | Quick Barcode Solution |
Minimum order quantity: 10 Roll
₹ 160 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Usage/Application | Labelling |
| Packaging Type | Box |
| Color | White |
| Brand | Quick Barcode Solution |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 200 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 4x6 Inch |
| Pattern | Printed |
| Color | White |
| GSM | 30 |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 160 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 100x75mm |
| Design Type | Roll |
| Pattern | plain |
| Color | White |
| GSM | 120 GSM |
| Surface Finish | Glossy |
Minimum order quantity: 15 Roll
₹ 160 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Design Type | Plain |
| Color | White |
| Is It Reusable | Non Reusable |
| Is It Waterproof | Non Waterproof |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 160 / Roll Get Latest Price
| Material | Paper |
| Design Type | Plain |
| Pattern | plain |
| Color | White |
| GSM | 130 |
| Type | 1D |
| Surface Finish | Glossy |
Minimum order quantity: 5 Roll
₹ 280 / Roll Get Latest Price
| Type | Glossy |
| Color | Silver |
| Packaging Type | Roll |
| Size | 100 mm |
| Folded Technique | End Folded |
| Length | 100 m |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 70x15mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are engaged in offering best quality 70x15mm Yellow Coated Label Roll to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients
Gobinda Yadav (Owner)
Quick Barcode Solution
First Floor, Plot No 77, PCT C, Sector 5, Bawana Industrial Area, Near Power House
New Delhi - 110039, Delhi, India